Menü
ABC OKULLARI
9. SINIFLAR EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİ ​

ABC Fen ve Anadolu Lisesi olarak 9. sınıflarımızda uyguladığımız, her yılın eylül ayında başlayan, haftanın 6 günü süren eğitim öğretim programı sayesinde öğrencilerimizin okul ve sınav başarılarına odaklanıyoruz. Cumartesi günleri uygulanan Eksik Tamamlama Programları (ETP) ile birleşen tüm akademik programla, dershane ihtiyacı olmadan öğrencilerimizin sınav başarısını artırmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin sınav başarılarının yanında; kişisel gelişim, sosyal ilişkiler ve sağlıklı yaşam gibi alanlarda gelişimlerini de çok önemsiyoruz. Pozitif disiplin anlayışıyla, öğrencilerimizin okul kurallarına eksiksiz uymalarını, ”Okul Kültürünün” önemli bir aktörü olduklarının farkında olmalarını istiyoruz.


AKADEMİK PROGRAMLAR

HAFTALIK DERS PROGRAMI


Hafta içi her gün 08.30-17.00 saatleri arasında, günde 9 ders saati, Cumartesi günü toplam 4 ders saati Eksik Tamamlama Programı ile 9. sınıf lise müfredatını kapsayan dersler veriyoruz.

Haftanın 6 günü devam eden, 9. Sınıf Eğitim-Öğretim Programıyla, 9. sınıf Eğitim Öğretim Programıyla, öğrencilerimizin okul ve sınav başarılarına odaklanıyoruz.

Hafta İçi

08.30-17.00 Lise Müfredat Dersleri

Hafta Sonu

10.00-13.10 Eksik Tamamlama Programı

 

DENEME SINAVLARI

 

 • Öğrencilerimizin 9. Sınıf kazanımlarını değerlendirmek ve akademik başarılarını takip etmek için Aylık Konu Tarama Sınavları uyguluyoruz.
 • Uygulanan Konu Tarama Sınavları ile öğrencilerimizin sınav tecrübelerini artırıyoruz.
 • Öğrencilerimizin gerçek sınav tecrübesine en yakın şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz.

 

YARDIMCI KİTAPLAR VE DÖKÜMANLAR


Öğrencilerimizin derslerinde en etkili materyalleri kullanmalarını sağlamak için ilgili derslere uygun yardımcı kaynaklar seçiyoruz. Her zümre, kullanacağı yardımcı kitapları kendisi belirliyor. Sektörün öncü yayınlarını tercih ediyoruz.


FARKLI BÖLÜMLER VE DERSLER


Fen ve Anadolu Lisesi okul türlerimizde, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun öğretim programları uyguluyoruz. Böylece öğrencilerimizin akademik başarıları ve sınavlara hazırlanmalarını en etkili şekilde sağlıyoruz.

 

FEN LİSESİ ŞUBE
DERSLERİ


Almanca

Beden Eğitimi

Bilgisayar Bilimi

FL Biyoloji

Biyoloji Laboratuvar

Coğrafya

Dil ve Anlatım 

Din kültürü ve Ahlak Bilgisi

Edebiyat

FL Fizik

Fizik Laboratuvar

FL Geometri

Görsel sanatlar

İngilizce

FL Kimya

Kimya Laboratuvar

FL Matematik

Rehberlik (Hedef Belirleme)

TarihANADOLU LİSESİ ŞUBE DERSLERİ

Almanca

Beden Eğitimi

Bilişim

Biyoloji

Biyoloji Laboratuvar

Coğrafya

Dil ve Anlatım 

Din kültürü ve Ahlak Bilgisi

Edebiyat

Fizik

Fizik Laboratuvar

Geometri

Görsel sanatlar

İngilizce

Kimya

Kimya Laboratuvar

Matematik

Rehberlik (Hedef Belirleme)

Tarih

 

EKSİK TAMAMLAMA PROGRAMI

 1. sınıf öğrencilerimize cumartesi günleri uygulanan, ortak eksik kazanıma sahip öğrencilerin gruplar hâlinde ders öğretmeni tarafından davet edildiği bir programdır.
  Program Matematik, Geometri, Biyoloji, TDE branş dersleri için haftalık ders programında belirtilen saatlerde ders öğretmeni tarafından yürütülmektedir.
  Programın amacı; ders öğretmeni gözlemiyle ve uygulanan sınavların değerlendirmesiyle ortak eksik kazanımı olan öğrencilerimizi tespit etmek, 3’lü 5’li gruplar veya tüm sınıfın katılımıyla eksik tamamlamada başlangıç yapmak, ders öğretmenimizin lokal olarak ek yönlendirme ve ek ödevlendirme yaparak öğrencimize eksik tamamlama noktasında farkındalık sağlamaktır.

 

SOSYAL PROGRAMLAR

GEZİLER VE ETKİNLİKLER

Öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkı sağlamak, toplum bilincini geliştirmek, sosyal gelişimlerini desteklemek amacı ile akademik ve kültür gezileri düzenliyoruz. Böylece öğrencilerimizin, okul motivasyonlarının ve okula aidiyet duygularının artmasını sağlıyoruz.

 

REHBERLİK FAALİYETLERİ

Uzman Rehber Öğretmenlerimiz tarafından, öğrencilerimizle düzenli aralıklarla rehberlik görüşmeleri yapılarak öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kişisel gelişimlerini takip ediyoruz.
Bireysel, grup görüşmeleri ve uygulanan envanterler ile öğrencimizin kendi ilgi, beceri ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz.
Öğrencimizin, mevcut ihtiyacına yönelik olarak iki haftalık periyotlarla hazırlanıp verilen ders çalışma programı ile öğrencimizin ders çalışma alışkanlığını geliştiriyoruz. Buna paralel olarak aylık periyotlarla föy ödevlendirme takibi, aylık deneme tarama sınav sonuçlarının takibi ve değerlendirilmesi ile öğrencimizin kazanımlarını destekliyoruz.
Birimimizin öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre belirlemiş olduğu seminerler ile onların kişisel, eğitsel ve sosyal alanlar da gelişmelerine katkı sağlıyoruz.

 

‘‘HEDEF BELİRLİYORUM’’ REHBERLİK DERSİ VE SEMİNERLER

Her hafta ‘‘Hedef Belirliyorum’’ REHBERLİK dersleri veriyoruz ve seminerler düzenliyoruz.
Böylece öğrencilerimizin bölüm seçimi ve gelecek hedeflerini belirlemelerine yardımcı oluyoruz.
Rehberlik derslerimizi; öğrencilerimizin eğitsel, sosyal, kişisel ihtiyaçları çerçevesinde yaş ve sınıf düzeylerini dikkate alarak gerçekleştiriyoruz.

 

SPOR, SANAT VE BİLİM

Öğrencilerimizin ilgi duydukları alanlar da sosyal yönden de desteklemek amacıyla; ders öğretmenlerimiz veya uzman çalıştırıcılarımız eşliğinde, hafta içi 17:00-19:00 saatleri arasında PRE-IB, basketbol, voleybol, futsal, halk oyunları, masa tenisi, müzik, ritim, satranç, şiir-edebiyat, tiyatro-drama, matematik oyunları, yüzme, el sanatları, riders robotik, bilişim, FPSI, MUN branşlarında takım çalışma grupları oluşturuyoruz.
Öğrencimize seçmiş olduğu grup çalışmasıyla eğitim öğretim süresince aktif ve üretken kalmasına katkı sağlıyoruz.

 

VELİ BİLGİLENDİRME VE ÖĞRENCİ TAKİP PORTALI

 

Öğrenciler ve veliler okulumuzun işleyişi ile ilgili bilgilendirmelere K12 sistemi üzerinden ulaşır.
Okulumuzda yapılan sınavların sonuçları, ödevlendirmeler, devamsızlık gibi öğrencilere ait bilgilerin tamamı K12 sistemine işlenmektedir.
Sisteme giriş ile ilgili gerekli bilgilendirme yılın başında veli ve öğrencilerimize yapılmaktadır.

 

EĞİTİM ORTAMI

ŞUBE BELİRLEME VE SINIF ORTAMI

 

9. sınıf öğrencilerimizin ilk şubelerini; LGS yüzdelik dilimlerini dikkate alarak oluşturuyoruz. Eğitim öğretim başladıktan sonra belirli periyotlarla uygulanan DÜZEY BELİRLEME SINAV-1/2 sonuçlarına göre; uygulanan sınavlarının puan ortalaması alınarak puan üstünlüğüne göre öğrencilerimizin şubelerini belirliyoruz.
Düzey Belirleme Sınavlarıyla homojen sınıflar oluşturarak, öğrencilerimizin birbirleriyle daha iyi etkileşimde bulunmalarını sağlıyoruz.

 

DERSLİKLER VE AMFİ SALONLAR

 

Okulumuzda eğitim ve öğretim için modern ve geniş dersliklerimiz bulunmaktadır. Her öğrencimize özel masa, sandalye ve dolap imkânı sağlayan dersliklerimizde akıllı tahtaların yanı sıra geleneksel yazı tahtaları da mevcuttur.
Bu imkanlar, öğrencilerimizin derslerine daha verimli bir şekilde odaklanmalarını ve öğrenimlerini daha etkili bir şekilde sürdürmelerini sağlamaktadır.
Okulumuzda ayrıca iki adet amfi salonu bulunmaktadır. Göksu Amfi ve Salih Zeki Çalışma Salonu isimli bu salonlarımız, öğrencilerimizin toplu tekrar dersleri, kısa sınavlar veya seminerler düzenlemelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz bu salonları ders çalışmak için de kullanabilirler.
Amfi salonlarımız, modern teknolojik ekipmanlar ve geniş oturma kapasitesine sahip olmalarıyla öğrencilerimize konforlu bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Amfi salonlarımız, öğrencilerimizin öğrenimlerindeki başarılarını artırmalarına ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

 

OKUL KÜTÜPHANESİ

 

Okulumuzun büyük bir kütüphanesi bulunmaktadır ve öğrencilerimize faydalı bir kaynak sunmaktadır. Kütüphanemiz haftanın altı günü hizmet vermektedir.
Kütüphanemizde geniş bir kitap ve dergi koleksiyonu bulunmaktadır ve ayrıca öğrencilerimizin araştırma yapabilmesi için internet erişimi de sağlanmaktadır.
Kütüphanemiz sessiz ve rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır, böylece öğrencilerimiz ders çalışabilir, araştırma yapabilir ve kendilerini geliştirebilirler.
Kütüphanemizin kullanımı ücretsizdir ve tüm öğrencilerimiz için açıktır.

 

OKUL BAHÇESİ VE GENİŞ ALANLAR

 

Okulumuzda eğitim ve öğretimin yanı sıra sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır.
Okul bahçemizde çeşitli ağaçlar, çim alanlar ve renkli çiçekler bulunmaktadır. Bu alanlar, öğrencilerimizin doğayla iç içe olmasını sağlayarak stres atmalarına yardımcı olacaktır.
Okul bahçemiz ayrıca basket potaları, futbol sahası ve masa tenisi alanları gibi pek çok spor aktivitesi için uygun alanlar içermektedir. Bu alanlar, öğrencilerimizin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda takım ruhunu da geliştirir.
Okul içindeki satranç masaları ve oturup sohbet edebileceğiniz alanlar da öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu alanlar, öğrencilerimizin birbirleriyle tanışmasına ve birlikte vakit geçirmelerine olanak sağlar.
Okulumuzun bahçesi, öğrencilerimizin sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine, sosyal becerilerini geliştirmelerine ve doğayla iç içe olmalarına olanak sağlayan birçok seçenek sunmaktadır.

10. SINIFLAR EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİ

ABC Fen ve Anadolu Lisesi olarak 10. sınıflarımızda uyguladığımız, her yılın eylül ayında başlayan, haftanın 6 günü süren eğitim öğretim programı sayesinde öğrencilerimizin okul ve sınav başarılarına odaklanıyoruz. Cumartesi günleri uygulanan Eksik Tamamlama Programları (ETP) ile birleşen tüm akademik programla, dershane ihtiyacı olmadan öğrencilerimizin sınav başarısını artırmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin sınav başarılarının yanında; kişisel gelişim, sosyal ilişkiler ve sağlıklı yaşam gibi alanlarda gelişimlerini de çok önemsiyoruz. Pozitif disiplin anlayışıyla, öğrencilerimizin okul kurallarına eksiksiz uymalarını, ”Okul Kültürünün” önemli bir aktörü olduklarının farkında olmalarını istiyoruz.

 

AKADEMİK PROGRAMLAR

HAFTALIK DERS PROGRAMI

Hafta içi her gün 08.30-17.00 saatleri arasında, günde 9 ders saati, Cumartesi günü toplam 4 ders saati Eksik Tamamlama Programı ile 10.sınıf lise müfredatını kapsayan dersler veriyoruz.

Haftanın 6 günü devam eden, 10. sınıf Eğitim Öğretim Programıyla, öğrencilerimizin okul ve sınav başarılarına odaklanıyoruz.

Hafta İçi

08.30-17.00 Lise Müfredat Dersleri

Hafta Sonu

14.00-17.10 Eksik Tamamlama Programı

 

DENEME SINAVLARI

Öğrencilerimizin 10. Sınıf kazanımlarını değerlendirmek ve akademik başarılarını takip etmek için Aylık Konu Tarama Sınavları uyguluyoruz.
Uygulanan Konu Tarama Sınavları ile öğrencilerimizin sınav tecrübelerini artırıyoruz.
Öğrencilerimizin gerçek sınav tecrübesine en yakın şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz.

 

YARDIMCI KİTAPLAR VE DÖKÜMANLAR

Öğrencilerimizin derslerinde en etkili materyalleri kullanmalarını sağlamak için ilgili derslere uygun yardımcı kaynaklar seçiyoruz. Her zümre, kullanacağı yardımcı kitapları kendisi belirliyor. Sektörün öncü yayınlarını tercih ediyoruz.

 

FARKLI BÖLÜMLER VE DERSLER

Fen ve Anadolu Lisesi okul türlerinde, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun öğretim programları uyguluyoruz. Böylece öğrencilerimizin akademik başarıları ve sınavlara hazırlanmalarını en etkili şekilde sağlıyoruz.

 

FEN LİSESİ ŞUBE DERSLERİ

Almanca
Beden Eğitimi
Bilgisayar Bilimi
FL Biyoloji
Biyoloji Laboratuvar
Coğrafya
Dil ve Anlatım
Din kültürü ve Ahlak Bilgisi
Edebiyat
FL Fizik
Fizik Laboratuvar
FL Geometri
Görsel Sanatlar
İngilizce
FL Kimya
Kimya Laboratuvar
FL Matematik
Rehberlik (Bölüm Seçme)
Tarih
Felsefe

 

ANADOLU LİSESİ ŞUBE DERSLERİ

Almanca
Beden Eğitimi
Bilişim
Biyoloji
Biyoloji Laboratuvar
Coğrafya
Dil ve Anlatım
Din kültürü ve Ahlak Bilgisi
Edebiyat
Fizik
Fizik Laboratuvar
Geometri
Görsel Sanatlar
İngilizce
Kimya
Kimya Laboratuvar
Matematik
Rehberlik (Bölüm Seçme)
Tarih
Felsefe

 

IB DİPLOMA PROGRAMI (IBDP)

ABC Anadolu Lisesi çatısı altında IB Diploma Programına öğrenci kabullerini 10. sınıf kademesinin sonunda yapmaktayız. 9-10. sınıf kademelerinde PRE-IB Takımlarında verilen IB terminolojisi ışığında 10. sınıf kademesindeki öğrenci ve/veya öğrenci velilerine IBDP BİLGİLENDİRME toplantılarının sonucunda, programa dâhil olmak isteyen öğrencilerimizin;

Akademik yeterlilik sınav sonucu,
İngilizce yeterlilik sınav sonucu,
Mülakat komisyonu tarafından yapılan öğrenci mülakat sonucu,
Öğretmen görüşleri,
Akademik dürüstlük ilkelerine bağlılık durumu,
Ekip çalışmalarına yatkınlık, zaman yönetimi, düzen ve disiplin durumları,

Okul Müdürü başkanlığında kurulan komisyon tarafından değerlendirilir. Değerlendirme sonucuna göre, IBDP sınıfı öğrencileri belirlenir. Belirlenen öğrenciler, 11. sınıfın başlangıcına denk gelen eylül ayında 11 IBDP sınıfında öğrenimlerine başlarlar. Bu süreç 12. sınıfın sonuna denk gelen mayıs ayında son bulur.

 

EKSİK TAMAMLAMA PROGRAMI

 1. sınıf öğrencilerimize cumartesi günleri uygulanan, ortak eksik kazanıma sahip öğrencilerin gruplar hâlinde ders öğretmeni tarafından davet edildiği bir programdır.
  Program Matematik, Geometri, Biyoloji, TDE branş dersleri için haftalık ders programında belirtilen saatlerde ders öğretmeni tarafından yürütülmektedir.
  Programın amacı; ders öğretmeni gözlemiyle ve uygulanan sınavların değerlendirmesiyle ortak eksik kazanımı olan öğrencilerimizi tespit etmek, 3’lü 5’li gruplar veya tüm sınıfın katılımıyla eksik tamamlamada başlangıç yapmak, ders öğretmenimizin lokal olarak ek yönlendirme ve ek ödevlendirme yaparak öğrencimize eksik tamamlama noktasında farkındalık sağlamaktır.

 

SOSYAL PROGRAMLAR

GEZİLER VE ETKİNLİKLER

Öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkı sağlamak, toplum bilincini geliştirmek, sosyal gelişimlerini desteklemek amacı ile akademik ve kültür gezileri düzenliyoruz. Böylece öğrencilerimizin, okul motivasyonlarının ve okula aidiyet duygularının artmasını sağlıyoruz.

 

REHBERLİK FAALİYETLERİ

Uzman Rehber Öğretmenlerimiz tarafından, öğrencilerimizle düzenli aralıklarla rehberlik görüşmeleri yapılarak öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kişisel gelişimlerini takip ediyoruz.
Bireysel, grup görüşmeleri ve uygulanan envanterler ile öğrencimizin kendi ilgi, beceri ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz.
Öğrencimizin, mevcut ihtiyacına yönelik olarak iki haftalık periyotlarla hazırlanıp verilen ders çalışma programı ile öğrencimizin ders çalışma alışkanlığını geliştiriyoruz. Buna paralel olarak aylık periyotlarla föy ödevlendirme takibi, aylık deneme tarama sınav sonuçlarının takibi ve değerlendirilmesi ile öğrencimizin kazanımlarını destekliyoruz.
Birimimizin öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre belirlemiş olduğu seminerler ile onların kişisel, eğitsel ve sosyal alanlar da gelişmelerine katkı sağlıyoruz.

 

‘‘BÖLÜM SEÇİYORUM’’ DERSİ VE SEMİNERLER

Her hafta ‘‘Bölüm Seçiyorum’’ REHBERLİK dersleri veriyoruz ve seminerler düzenliyoruz.
Böylece öğrencilerimizin bölüm seçimi ve gelecek hedeflerini belirlemelerine yardımcı oluyoruz.
Rehberlik derslerimizi; öğrencilerimizin eğitsel, sosyal, kişisel ihtiyaçları çerçevesinde yaş ve sınıf düzeylerini dikkate alarak gerçekleştiriyoruz.

 

SPOR, SANAT VE BİLİM

Öğrencilerimizin ilgi duydukları alanlar da sosyal yönden de desteklemek amacıyla; ders öğretmenlerimiz veya uzman çalıştırıcılarımız eşliğinde, hafta içi 17:00-19:00 saatleri arasında PRE-IB, basketbol, voleybol, futsal, halk oyunları, masa tenisi, müzik, ritim, satranç, şiir-edebiyat, tiyatro, matematik oyunları, yüzme, el sanatları, riders robotik branşlarında takım çalışma grupları oluşturuyoruz.

Öğrencimize seçmiş olduğu grup çalışmasıyla eğitim öğretim süresince aktif ve üretken kalmasına katkı sağlıyoruz.

 

VELİ BİLGİLENDİRME VE ÖĞRENCİ TAKİP PORTALI

Öğrenciler ve veliler okulumuzun işleyişi ile ilgili bilgilendirmelere K12 sistemi üzerinden ulaşır.
Okulumuzda yapılan sınavların sonuçları, ödevlendirmeler, devamsızlık gibi öğrencilere ait bilgilerin tamamı K12 sistemine işlenmektedir.
Sisteme giriş ile ilgili gerekli bilgilendirme yılın başında veli ve öğrencilerimize yapılmaktadır.

 

EĞİTİM ORTAMI

ŞUBE BELİRLEME VE SINIF ORTAMI

 1. sınıf öğrencilerimizin ilk şubelerini, eğitim öğretim başlamadan önce uygulanan Düzey Belirleme Sınavı-1 sonrası puan üstünlüğüne göre oluşturuyoruz. Eğitim öğretim başladıktan sonra uygulanan Düzey Belirleme Sınavı 2 sonrası DBS-1/2 ortalaması ile öğrencimizin devam edeceği şubesini belirliyoruz.
  Düzey Belirleme Sınavlarıyla homojen sınıflar oluşturarak, öğrencilerimizin birbirleriyle daha iyi etkileşimde bulunmalarını sağlıyoruz.

 

DERSLİKLER VE AMFİ SALONLAR

Okulumuzda eğitim ve öğretim için modern ve geniş dersliklerimiz bulunmaktadır. Her öğrencimize özel masa, sandalye ve dolap imkânı sağlayan dersliklerimizde akıllı tahtaların yanı sıra geleneksel yazı tahtaları da mevcuttur.
Bu imkânlar, öğrencilerimizin derslerine daha verimli bir şekilde odaklanmalarını ve öğrenimlerini daha etkili bir şekilde sürdürmelerini sağlamaktadır.
Okulumuzda ayrıca iki adet amfi salonu bulunmaktadır. Göksu Amfi ve Salih Zeki Çalışma Salonu isimli bu salonlarımız, öğrencilerimizin toplu tekrar dersleri, kısa sınavlar veya seminerler düzenlemelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz bu salonları ders çalışmak için de kullanabilirler.
Amfi salonlarımız, modern teknolojik ekipmanlar ve geniş oturma kapasitesine sahip olmalarıyla öğrencilerimize konforlu bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Amfi salonlarımız, öğrencilerimizin öğrenimlerindeki başarılarını artırmalarına ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

 

OKUL KÜTÜPHANESİ

Okulumuzun büyük bir kütüphanesi bulunmaktadır ve öğrencilerimize faydalı bir kaynak sunmaktadır. Kütüphanemiz haftanın altı günü hizmet vermektedir. Kütüphanemizde geniş bir kitap ve dergi koleksiyonu bulunmaktadır ve ayrıca öğrencilerimizin araştırma yapabilmesi için internet erişimi de sağlanmaktadır. Kütüphanemiz sessiz ve rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır, böylece öğrencilerimiz ders çalışabilir, araştırma yapabilir ve kendilerini geliştirebilirler. Kütüphanemizin kullanımı ücretsizdir ve tüm öğrencilerimiz için açıktır.

 

OKUL BAHÇESİ VE GENİŞ ALANLAR

Okulumuzda eğitim ve öğretimin yanı sıra sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır.
Okul bahçemizde çeşitli ağaçlar, çim alanlar ve renkli çiçekler bulunmaktadır. Bu alanlar, öğrencilerimizin doğayla iç içe olmasını sağlayarak stres atmalarına yardımcı olacaktır.
Okul bahçemiz ayrıca basket potaları, futbol sahası ve masa tenisi alanları gibi pek çok spor aktivitesi için uygun alanlar içermektedir. Bu alanlar, öğrencilerimizin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda takım ruhunu da geliştirir.
Okul içindeki satranç masaları ve oturup sohbet edebileceğiniz alanlar da öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu alanlar, öğrencilerimizin birbirleriyle tanışmasına ve birlikte vakit geçirmelerine olanak sağlar.
Okulumuzun bahçesi, öğrencilerimizin sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine, sosyal becerilerini geliştirmelerine ve doğayla iç içe olmalarına olanak sağlayan birçok seçenek sunmaktadır.

11. SINIFLAR EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİ

ABC Fen ve Anadolu Lisesi olarak 11. sınıflarımızda uyguladığımız, her yılın eylül ayında başlayan, haftanın 6 günü süren eğitim öğretim programı sayesinde öğrencilerimizin okul ve sınav başarılarına odaklanıyoruz. Cumartesi günleri uygulanan Temellendirme dersleri ile dershane ihtiyacı olmadan öğrencilerimizin sınav başarısını artırmayı hedefliyoruz.

Ayrıca, 10. Sınıf kademesinin sonunda IB programını tercih eden ve IB programında yeterliliği bulunan 11. Sınıf kademesindeki öğrencilerimize IB DİPLOMA PROGRAMINI başlatıyoruz. İki yıl süren program sonunda, öğrencilerimize yurt dışındaki bir çok üniversitede geçerliliği olan IB diplomalarını veriyoruz ve hayalini kurdukları üniversitelere yerleşmelerini amaçlıyoruz.

Öğrencilerimizin sınav başarılarının yanında; kişisel gelişim, sosyal ilişkiler ve sağlıklı yaşam gibi alanlarda gelişimlerini de çok önemsiyoruz. Pozitif disiplin anlayışıyla, öğrencilerimizin okul kurallarına eksiksiz uymalarını, ”Okul Kültürünün” önemli bir aktörü olduklarının farkında olmalarını istiyoruz.

 

AKADEMİK PROGRAMLAR

HAFTALIK DERS PROGRAMI

Hafta içi her gün 08.30-17.00 saatleri arasında, günde 9 ders saati, Cumartesi günü toplam 4 ders saati Temellendirme dersi ile 11. sınıf lise müfredatını ve YKS hazırlık programlarını kapsayan dersler veriyoruz.
Haftanın 6 günü devam eden, 11. sınıf Eğitim Öğretim Programıyla, öğrencilerimizin okul ve sınav başarılarına odaklanıyoruz.

Hafta İçi

08.30-17.00 LİSE MÜFREDAT DERSLERİ

Hafta Sonu

10.00-13.10 TEMELLENDİRME DERSİ

 

FARKLI BÖLÜMLER VE DERSLER

Sayısal, eşit ağırlık ve yabancı dil bölümlerimizde öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun öğretim programları uyguluyoruz. Böylece öğrencilerimizin YKS’ye hazırlanmalarını en etkili şekilde sağlıyoruz.

 

SAYISAL BÖLÜM DERSLERİ

Matematik
Fizik
Kimya
Biyoloji
Dil Anlatım
TDE
Biyoloji Temellendirme
Coğrafya Temellendirme
Fizik Temellendirme
Geometri Temellendirme
Kimya Temellendirme
Matematik Temellendirme
Tarih
Dikab
Felsefe
Yeni Nesil Problemler
Rehberlik (Kariyer Planlama)
Beden Eğitimi
İngilizce

 

EŞİT AĞIRLIK BÖLÜM DERSLERİ

Matematik
Dil Anlatım
TDE
Tarih
Coğrafya
Biyoloji Temellendirme
Coğrafya Temellendirme
Fizik Temellendirme
Geometri Temellendirme
Kimya Temellendirme
Matematik Temellendirme
Dikab
Felsefe
Yeni Nesil Problemler
Rehberlik (Kariyer Planlama)
Beden Eğitimi
İngilizce

 

YABANCI DİL BÖLÜM DERSLERİ

Beden Eğitimi
İngilizce
TDE
Tarih
Biyoloji Temellendirme
Coğrafya Temellendirme
Fizik Temellendirme
Geometri Temellendirme
Kimya Temellendirme
Matematik Temellendirme
Tarih Temellendirme
Türkçe Temellendirme
Dikab
Felsefe
Rehberlik (Kariyer Planlama)
İngilizce
Yabancı Dil Testi İngilizce
Yabancı Dil Testi Uygulama

 

IB DİPLOMA PROGRAMI (IBDP)

ABC Anadolu Lisesi çatısı altında IBDP dersleri 11. sınıf kademesinin eylül ayında başlar ve 12. sınıfın mayıs0020ayında son bulur. Bu programda toplam 6 ders seçme hakkınız vardır bunlardan 3 tanesi standart seviye (150 saat) 3 tanesi ileri düzey (240 saat) olarak seçilmektedir.

Bu dersleri seçerken belli başlı gruplardan ders seçilir. Ders seçimleri ve IB eğitim öğretim programları, IBDP KOORDİNATÖRÜ tarafından öğrenci/veli görüşmeleriyle belirlenir.

 

DENEME SINAVLARI

Öğrencilerimizin 11. sınıf kazanımlarını değerlendirmek, akademik başarılarını takip etmek ve YKS deneme sınavlarına hazırlanmalarını sağlamak için düzenli aralıklarla deneme sınavı uyguluyoruz. Türkiye genelinde de yapılan deneme sınavlarını kullanarak öğrencilerimizin sınav tecrübelerini artırıyoruz. Böylece öğrencilerimizin gerçek sınav tecrübesine en yakın şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz.

 

YARDIMCI KİTAPLAR VE DÖKÜMANLAR

Öğrencilerimizin derslerinde en etkili materyalleri kullanmalarını sağlamak için ilgili derslere uygun yardımcı kaynaklar seçiyoruz. Her zümre, kullanacağı yardımcı kitapları kendisi belirliyor. Sektörün öncü yayınlarını tercih ediyoruz.

 

TEMELLENDİRME PROGRAMI
 1. sınıf öğrencilerimize Cumartesi günleri ve hafta içi programda belirtilen gün ve saatlerde uygulanan, eksik kazanımları ve YKS Hazırlık konularını kapsayan bir programdır.
  Program Sayısal Öğrenciler için; Biyoloji, Coğrafya, Fizik, Geometri, Kimya, Matematik
  Program Eşit Ağırlık Öğrencileri için; Biyoloji, Coğrafya, TDE, Fizik, Geometri, Kimya, Matematik, Tarih
  Program Yabancı Dil Öğrencileri için; Biyoloji, Coğrafya, Fizik, Geometri, Kimya, Matematik, Tarih, Türkçe branş dersleri için haftalık ders programında belirtilen saatlerde ders öğretmeni tarafından yürütülmektedir.

 

SOSYAL PROGRAMLAR

GEZİLER VE ETKİNLİKLER

Öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkı sağlamak, toplum bilincini geliştirmek, sosyal gelişimlerini desteklemek amacı ile akademik ve kültür gezileri düzenliyoruz. Böylece öğrencilerimizin, okul motivasyonlarının ve okula aidiyet duygularının artmasını sağlıyoruz.

Ayrıca öğrencilerimizin sosyal, eğitsel ve kişisel gelişimlerini desteklemek için üniversite gezileri de düzenliyoruz. Böylece öğrencilerimiz, üniversite atmosferini yakından tanıma fırsatına sahip oluyorlar.

 

REHBERLİK FAALİYETLERİ

Uzman Rehber Öğretmenlerimiz tarafından, öğrencilerimizle düzenli aralıklarla rehberlik görüşmeleri yapılarak öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kişisel gelişimlerini takip ediyoruz.
Bireysel, grup görüşmeleri ve uygulanan envanterler ile öğrencimizin kendi ilgi, beceri ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz.
Öğrencimizin, mevcut ihtiyacına yönelik olarak iki haftalık periyotlarla hazırlanıp verilen ders çalışma programı ile öğrencimizin ders çalışma alışkanlığını geliştiriyoruz. Buna paralel olarak aylık periyotlarla föy ödevlendirme takibi, aylık deneme tarama sınav sonuçlarının takibi ve değerlendirilmesi ile öğrencimizin kazanımlarını destekliyoruz.
Birimimizin öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre belirlemiş olduğu seminerler ile onların kişisel, eğitsel ve sosyal alanlar da gelişmelerine katkı sağlıyoruz.
Öğrencilerimizin; kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine, YKS sistemi öğrenmelerine, bölümleri ve üniversiteleri tanımalarına, düzenli ders çalışma alışkanlığı geliştirmelerine, sınav kaygısı ile baş etme yöntemlerini öğrenmelerine, deneme sınavlarını dikkatli değerlendirmelerine rehber olacak çalışmalar yapıyoruz.

 

‘‘KARİYERİMİ PLANLIYORUM’’REHBERLİK DERSİ VE SEMİNERLER

Her hafta ”Kariyerimi Planlıyorum’’ REHBERLİK dersleri veriyoruz ve
seminerler düzenliyoruz. Rehberlik derslerimizi; öğrencilerimizin eğitsel, sosyal, kişisel ihtiyaçları çerçevesinde yaş ve sınıf düzeylerini dikkate alarak gerçekleştiriyoruz. Böylece öğrencilerimizin kariyer hedeflerini belirlemelerine ve üniversite tercihlerine hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz.

 

SPOR, SANAT VE BİLİM

Öğrencilerimizin ilgi duydukları alanlar da sosyal yönden de desteklemek amacıyla; ders öğretmenlerimiz veya uzman çalıştırıcılarımız eşliğinde, hafta içi 17:00-19:00 saatleri arasında basketbol, voleybol, futsal, halk oyunları, masa tenisi, müzik, ritim, satranç, şiir-edebiyat, tiyatro, matematik oyunları, yüzme, el sanatları, riders robotik branşlarında takım çalışma grupları oluşturuyoruz. Öğrencimize seçmiş olduğu grup çalışmasıyla eğitim öğretim süresince aktif ve üretken kalmasına katkı sağlıyoruz.

 

VELİ BİLGİLENDİRME VE ÖĞRENCİ TAKİP PORTALI

Öğrenciler ve veliler okulumuzun işleyişi ile ilgili bilgilendirmelere K12 sistemi üzerinden ulaşır. Okulumuzda yapılan sınavların sonuçları, ödevlendirmeler, devamsızlık gibi öğrencilere ait bilgilerin tamamı K12 sistemine işlenmektedir. Sisteme giriş ile ilgili gerekli bilgilendirme yılın başında veli ve öğrencilerimize yapılmaktadır.

 

EĞİTİM ORTAMI

ŞUBE BELİRLEME VE SINIF ORTAMI

Eğitim öğretim yılının başında uygulanan DÜZEY BELİRLEME SINAV sonuçlarına göre; uygulanan sınavlarının puan ortalaması alınarak puan üstünlüğüne göre öğrencilerimizin şubelerini belirliyoruz. Düzey Belirleme Sınavlarıyla homojen sınıflar oluşturarak, öğrencilerimizin birbirleriyle daha iyi etkileşimde bulunmalarını sağlıyoruz.

 

DERSLİKLER VE AMFİ SALONLAR

Okulumuzda eğitim ve öğretim için modern ve geniş dersliklerimiz bulunmaktadır. Her öğrencimize özel masa, sandalye ve dolap imkanı sağlayan dersliklerimizde akıllı tahtaların yanı sıra geleneksel yazı tahtaları da mevcuttur.
Bu imkanlar, öğrencilerimizin derslerine daha verimli bir şekilde odaklanmalarını ve öğrenimlerini daha etkili bir şekilde sürdürmelerini sağlamaktadır.
Okulumuzda ayrıca iki adet amfi salonu bulunmaktadır. Göksu Amfi ve Salih Zeki Çalışma Salonu isimli bu salonlarımız, öğrencilerimizin toplu tekrar dersleri, kısa sınavlar veya seminerler düzenlemelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz bu salonları ders çalışmak için de kullanabilirler.
Amfi salonlarımız, modern teknolojik ekipmanlar ve geniş oturma kapasitesine sahip olmalarıyla öğrencilerimize konforlu bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Amfi salonlarımız, öğrencilerimizin öğrenimlerindeki başarılarını artırmalarına ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

 

OKUL KÜTÜPHANESİ

Okulumuzun büyük bir kütüphanesi bulunmaktadır ve öğrencilerimize faydalı bir kaynak sunmaktadır. Kütüphanemiz haftanın altı günü hizmet vermektedir. Kütüphanemizde geniş bir kitap ve dergi koleksiyonu bulunmaktadır ve ayrıca öğrencilerimizin araştırma yapabilmesi için internet erişimi de sağlanmaktadır. Kütüphanemiz sessiz ve rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır, böylece öğrencilerimiz ders çalışabilir, araştırma yapabilir ve kendilerini geliştirebilirler. Kütüphanemizin kullanımı ücretsizdir ve tüm öğrencilerimiz için açıktır.

 

OKUL BAHÇESİ VE GENİŞ ALANLAR

Okulumuzda eğitim ve öğretimin yanı sıra sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır.
Okul bahçemizde çeşitli ağaçlar, çim alanlar ve renkli çiçekler bulunmaktadır. Bu alanlar, öğrencilerimizin doğayla iç içe olmasını sağlayarak stres atmalarına yardımcı olacaktır.
Okul bahçemiz ayrıca basket potaları, futbol sahası ve masa tenisi alanları gibi pek çok spor aktivitesi için uygun alanlar içermektedir. Bu alanlar, öğrencilerimizin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda takım ruhunu da geliştirir.
Okul içindeki satranç masaları ve oturup sohbet edebileceğiniz alanlar da öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu alanlar, öğrencilerimizin birbirleriyle tanışmasına ve birlikte vakit geçirmelerine olanak sağlar.
Okulumuzun bahçesi, öğrencilerimizin sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine, sosyal becerilerini geliştirmelerine ve doğayla iç içe olmalarına olanak sağlayan birçok seçenek sunmaktadır.

 

12. SINIFLAR EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİ

ABC Fen ve Anadolu Lisesi olarak 12. sınıflarımızda uyguladığımız, her yılın ağustos ayında başlayan, haftanın 7 günü süren ”YKS Hazırlık Programı” sayesinde öğrencilerimizin YKS sınavına daha iyi hazırlanmalarını sağlıyoruz ve dershane ihtiyacı olmadan öğrencilerimizin sınav başarısını artırmayı hedefliyoruz.
Pozitif disiplin anlayışıyla, öğrencilerimizin okul kurallarına eksiksiz uymalarını, ”Okul Kültürünün” önemli bir aktörü olduklarının farkında olmalarını istiyoruz.

 

AKADEMİK PROGRAMLAR

HAFTALIK DERS PROGRAMI

Hafta içi her gün 08.30-17.00 saatleri arasında, günde 9 ders saati, dört yıllık tüm lise müfredatını kapsayan dersler veriyoruz.
Haftanın 7 günü devam eden,
Haftada 85 saati bulan,
YKS Hazırlık Programıyla 12. sınıf öğrencilerimizin YKS başarılarına odaklanıyoruz.

 

Hafta İçi

08.30-17.00 LİSE MÜFREDAT DERSLERİ

18.00-23.00 ABC SENİN KÜTÜPHANEN

Hafta Sonu

10.00-13.00 TYT DENEME SINAVI

14.00-17.10 EKSİK TAMAMLAMA

10.00-13.00
AYT DENEME SINAVI

 


FARKLI BÖLÜMLER VE DERSLER

Sayısal, eşit ağırlık ve yabancı dil bölümlerimizde öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun öğretim programları uyguluyoruz. Böylece öğrencilerimizin YKS’ye hazırlanmalarını en etkili şekilde sağlıyoruz.

 

SAYISAL BÖLÜM DERSLERİ

Matematik-1
Matematik-2
Geometri
Fizik
Kimya
Biyoloji
Türkçe
Tarih
Coğrafya
Dikab
Felsefe

 

EŞİT AĞIRLIK BÖLÜM DERSLERİ

Matematik-1
Matematik-2
Geometri
Fizik
Kimya
Biyoloji
TDE
Tarih
Coğrafya
Dikab
Felsefe

 

YABANCI DİL BÖLÜM DERSLERİ

İngilizce
Matematik-1
Geometri
Fizik
Kimya
Biyoloji
Türkçe
Tarih
Coğrafya
Dikab
Felsefe

 

DENEME SINAVLARI

Öğrencilerimizin YKS deneme sınavlarına hazırlanmaları için her hafta deneme sınavları uyguluyoruz.
Cumartesi TYT deneme sınavı ve Pazar AYT deneme sınavlarını, ÖSYM ile aynı gün ve saatte uyguluyoruz.
Türkiye genelinde yapılan deneme sınavlarını kullanarak öğrencilerimizin sınav tecrübelerini artırıyoruz.
Böylece öğrencilerimizin gerçek sınav tecrübesine en yakın şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz.

 

YARDIMCI KİTAPLAR VE DÖKÜMANLAR

Öğrencilerimizin derslerinde en etkili materyalleri kullanmalarını sağlamak için ilgili derslere uygun yardımcı kaynaklar seçiyoruz. Her zümre, kullanacağı yardımcı kitapları kendisi belirliyor. Sektörün öncü yayınlarını tercih ediyoruz.

 

EKSİK TAMAMLAMA PROGRAMI

 1. sınıf öğrencilerimize hafta sonu cumartesi günleri uygulanan, ortak eksik kazanıma sahip öğrencilerin gruplar hâlinde ders öğretmeni tarafından davet edildiği bir programdır.
  Program Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, TDE branş dersleri için haftalık ders programında belirtilen saatlerde ders öğretmeni tarafından yürütülmektedir.
  Programın amacı; ders öğretmeni gözlemiyle ve uygulanan sınavların değerlendirmesiyle ortak eksik kazanımı olan öğrencilerimizi tespit etmek, 3’lü 5’li gruplar veya tüm sınıfın katılımıyla eksik tamamlamada başlangıç yapmak, ders öğretmenimizin lokal olarak ek yönlendirme ve ek ödevlendirme yaparak öğrencimize eksik tamamlama noktasında farkındalık sağlamaktır.

 

DERS ÇALIŞMA ORTAMI

”ABC SENİN KÜTÜPHANEN PROGRAMI” ile hafta içi her gün 18.00-23.00 saatleri arasında öğrencilerimizin okulda ders çalışmalarını sağlıyoruz.
Bu programda, öğrencilere özel bir alan tahsis edilir ve burada rahat bir çalışma ortamı sunulur.
Bu program sayesinde, öğrencilerimizin derslerine daha iyi odaklanmalarını ve daha verimli bir şekilde çalışmalarını sağlıyoruz.
Ayrıca, öğrenciler okulda ders çalışırken arkadaşlarıyla birlikte olma imkanı bulurlar, böylece birbirlerine yardımcı olabilirler.

 

YKS TEKRAR KAMPLARI

Yarıyıl tatilinde ”YKS TEKRAR KAMPI” düzenleyerek öğrencilerimizin sınavlara daha iyi hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz.
Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizle birlikte 6 gün 5 gece kamp yapıyorlar. Öğrencilerimiz 6 gün boyunca, 9.00-18.00 saatleri arasında 4000 soruluk tekrar kitaplarını bitirmek için çalışıyorlar.
Ayrıca, YKS konu kazanımlarının bitmesiyle birlikte Mayıs ve Haziran aylarında KONU TEKRAR PROGRAMLARI, SERİ DENEME SINAVI uygulamalarıyla konuların pekişmesine destek olunmaktadır.

 

SOSYAL PROGRAMLAR

GEZİLER

Öğrencilerimizin sosyal gelişimlerini desteklemek için üniversite gezileri düzenliyoruz. Böylece öğrencilerimiz, üniversite atmosferini yakından tanıma fırsatına sahip oluyorlar.

 

REHBERLİK FAALİYETLERİ

Rehberlik görüşmeleri yaparak öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kişisel gelişimlerini takip ediyoruz.
Böylece öğrencilerimizin bireysel ihtiyaçlarına uygun destek sağlıyoruz.
Öğrencilerimizin; kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine, YKS sistemi öğrenmelerine, bölümleri ve üniversiteleri tanımalarına, düzenli ders çalışma alışkanlığı geliştirmelerine, sınav kaygısı ile baş etme yöntemlerini öğrenmelerine, deneme sınavlarını dikkatli değerlendirmelerine rehber olacak çalışmalar yapıyoruz.

 

ÜNİVERSİTEMİ SEÇİYORUM DERSİ VE SEMİNERLER

Her hafta ”Üniversitemi Seçiyorum” REHBERLİK dersleri veriyoruz ve
seminerler düzenliyoruz. Böylece öğrencilerimizin üniversite tercihlerine hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz.

 

SPOR VE EGZERSİZ

Öğrencilerimizin mental ve fiziksel sağlıklarını korumaları için hafta içi bir gün 17.00-19.00 saatleri arasında isteğe bağlı olarak yüzme, basketbol, voleybol, nefes egzersizleri gibi spor etkinlikleri düzenliyoruz. Böylece öğrencilerimizin stresle başa çıkma becerilerini geliştiriyoruz.

 

ONLİNE GRUPLAR

Öğrencilerimizin birbirleriyle tartışma grupları oluşturmaları için fırsatlar sunuyoruz. Böylece öğrencilerimizin farklı fikirleri tartışarak düşünme becerilerini geliştiriyoruz.

ÜSTÜN BAŞARI BURSU VE ÖDÜLLER

 

Öğrencilerimizin akademik başarılarını ödüllendirmek için her dönem başarılı öğrencilerimize ödüller veriyoruz. YKS’de üstün başarı gösteren mezun öğrencilerimize üstün başarı bursu veriyoruz. Böylece öğrencilerimizin başarılarını takdir ediyoruz.

 

VELİ BİLGİLENDİRME VE ÖĞRENCİ TAKİP PORTALI

Öğrenciler ve veliler okulumuzun işleyişi ile ilgili bilgilendirmelere K12 sistemi üzerinden ulaşır.
Okulumuzda yapılan sınavların sonuçları, ödevlendirmeler, devamsızlık gibi öğrencilere ait bilgilerin tamamı K12 sistemine işlenmektedir.
Sisteme giriş ile ilgili gerekli bilgilendirme yılın başında veli ve öğrencilerimize yapılmaktadır.

 

EĞİTİM ORTAMI

ŞUBE BELİRLEME VE SINIF ORTAMI

Eğitim öğretim yılının başında uygulanan DÜZEY BELİRLEME SINAV sonuçlarına göre; uygulanan sınavlarının puan ortalaması alınarak puan üstünlüğüne göre öğrencilerimizin şubelerini belirliyoruz. Düzey Belirleme Sınavlarıyla homojen sınıflar oluşturarak, öğrencilerimizin birbirleriyle daha iyi etkileşimde bulunmalarını sağlıyoruz.

 

DERSLİKLER VE AMFİ SALONLAR

Okulumuzda eğitim ve öğretim için modern ve geniş dersliklerimiz bulunmaktadır. Her öğrencimize özel masa, sandalye ve dolap imkânı sağlayan dersliklerimizde akıllı tahtaların yanı sıra geleneksel yazı tahtaları da mevcuttur.
Bu imkânlar, öğrencilerimizin derslerine daha verimli bir şekilde odaklanmalarını ve öğrenimlerini daha etkili bir şekilde sürdürmelerini sağlamaktadır.
Okulumuzda ayrıca iki adet amfi salonu bulunmaktadır. Göksu Amfi ve Salih Zeki Çalışma Salonu isimli bu salonlarımız, öğrencilerimizin toplu tekrar dersleri, kısa sınavlar veya seminerler düzenlemelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz bu salonları ders çalışmak için de kullanabilirler.
Amfi salonlarımız, modern teknolojik ekipmanlar ve geniş oturma kapasitesine sahip olmalarıyla öğrencilerimize konforlu bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Amfi salonlarımız, öğrencilerimizin öğrenimlerindeki başarılarını artırmalarına ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

 

OKUL KÜTÜPHANESİ

Okulumuzun büyük bir kütüphanesi bulunmaktadır ve öğrencilerimize faydalı bir kaynak sunmaktadır. Kütüphanemiz haftanın altı günü hizmet vermektedir.
Kütüphanemizde geniş bir kitap ve dergi koleksiyonu bulunmaktadır ve ayrıca öğrencilerimizin araştırma yapabilmesi için internet erişimi de sağlanmaktadır.
Kütüphanemiz sessiz ve rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır, böylece öğrencilerimiz
ders çalışabilir, araştırma yapabilir ve kendilerini geliştirebilirler.
Kütüphanemizin kullanımı ücretsizdir ve tüm öğrencilerimiz için açıktır.

 

OKUL BAHÇESİ VE GENİŞ ALANLAR

Okulumuzda eğitim ve öğretimin yanı sıra sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır. Okul bahçemizde çeşitli ağaçlar, çim alanlar ve renkli çiçekler bulunmaktadır. Bu alanlar, öğrencilerimizin doğayla iç içe olmasını sağlayarak stres atmalarına yardımcı olacaktır.Okul bahçemiz ayrıca basket potaları, futbol sahası ve masa tenisi alanları gibi pek çok spor aktivitesi için uygun alanlar içermektedir. Bu alanlar, öğrencilerimizin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda takım ruhunu da geliştirir. Okul içindeki satranç masaları ve oturup sohbet edebileceğiniz alanlar da öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu alanlar, öğrencilerimizin birbirleriyle tanışmasına ve birlikte vakit geçirmelerine olanak sağlar.  Okulumuzun bahçesi, öğrencilerimizin sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine, sosyal becerilerini geliştirmelerine ve doğayla iç içe olmalarına olanak sağlayan birçok seçenek sunmaktadır.

 

ABC FEN VE ANADOLU LİSESİ IB DİPLOMA PROGRAMI

YABANCI DİL SINIFI YDT HAZIRLIK