Ortaokul Rehberlik Servisi tarafından 7. Sınıf öğrencilerimizle VERİMLİ DERS ÇALIŞMA VE TEKNİKLERİ konulu Grup Rehberliğinin ilk 2 oturumu tamamlandı.

1.Oturumda :
Öğrencilerimize Ön Test uygulanarak Verimli Ders Çalışma hakkındaki farklılıkları ölçüldü. Isınma Etkinliğimiz olan Kişiliğimin Rengi etkinliği uygulandı.Öğrencilerimiz kendi kişilik özellikleri doğrultusunda renklerden birini seçtiler.Ve her renk grubunun kişilik özellikleri anlatıldı.

2.Oturumda :
Verimli Ders Çalışma Tombalası uygulandı. Fon kartına yazılmış verimli ders çalışma teknikleri tombala torbasının içine kondu. Öğrencilerden çektikleri kartonda yazılı olan teknikleri yüksek sesle okumaları ve o teknikle ilgili bildiği bir şey varsa bunu arkadaşlarıyla paylaşmaları istendi. Diğer öğrencilerden ekleme yapmak isteyenler fikirlerini belirttiler.Eksik kalan yerler rehber öğretmen tarafından tamamlanarak bilgilendirilmeleri sağlandı.Bu süreç tüm öğrenciler için tamamlandı. 7. sınıflarla uyguladığımız grup rehberliği etkinliklerimiz devam edecek. Çok çalışıp boşa çalışmak değil, bilinçli öğrenme başarıya götürür.