“TAM DONANIMLI BİREYLER”
ABC Ortaokulu sınavla öğrenci alan bir okuldur. Okula öğrenci kabulü öğrenci seçme sınavları ve gerekli görüldüğü takdirde mülakatla gerçekleşmektedir.
Ortaokul guruplarımızda temel hedefimiz, sınav ve liseye geçiş sistemi ne olursa olsun öğrencilerimizin öğrenen bireyler olarak yetişmesi gelmektedir. ABC Ortaokulu olarak öğrencilerimizi bu hedefe ulaştırmak, temel amacımızdır. Bunun için okullarımızda öncelikle öğrencilerimize bilgiye ulaşma yolları öğretilmekte, öğrencilerimiz; düşünen, araştıran, soran, sorgulayan bireyler olmaları için yönlendirilmektedir.

Kendisine “Eksiklerim ne?”, “Daha iyi olmak için ne yapabilirim?” sorularını soran ve doğru yanıtlar vermeyi öğrenen bireylerin başarı yolunda en büyük adımı attığı gerçeğinin bilincinde olan ABC okulları, öğrencilerine bu adımı atmayı öğretmektedir. ABC okullarında akademik başarının yanı sıra  öğrencinin yaşının gereklerine uygun en üst seviyede en az bir yabancı dil öğrenmesi hedeftir. Bunlar dışında ABC Ortaokulu sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda aktif, özgüven sahibi öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Geçmiş yıllarda yapılan liselere giriş sınavlarında ABC Ortaokulu öğrencilerinin göstermiş olduğu üstün başarı ortalamaları, okulumuza olan güvenin kaynağıdır. ABC Ortaokulunda akademik başarının yanında öğrencilerimizin kültür, sanat ve spor alanında göstermiş olduğu başarılar tam donanımlı bireyler yetiştirdiğimizin bir kanıtıdır.

“ÖĞRENEN ÖĞRENCİ”
Felsefemiz; öğretmeye değil, “Öğrenme”ye ağırlık vermektir. Bu doğrultuda öğretici değil; “öğrenmeyi kolaylaştıran öğretmen” modelini benimsemiş olan okulumuz öğretmenleri bireysel değil, iş birliği içerisinde, ezbercilikten uzak, yansıtıcı öğrenme ve sorun çözücü yöntemlerle öğrencilerine yaklaşmaktadır. Proje tabanlı öğrenmeye ağırlık veren okulumuzda, öğretmenlerimiz öğrencilerine yol gösteren alanında donanımlı liderlerdir.