Öğrenci Kabul ve Bursluluk Sonuçları içinTıklayın

EK DİL EĞİTİMİ

Ek Dil İlkemiz ‘‘Öğreniyorum Kullanıyorum’’

Okul öncesi yaşlarda İngilizce eğitiminde edinilen bilginin daha kalıcı olması, öğrenme isteğinin fazla oluşu, hata yapma korkusunun olmaması, gırtlak yapısının müsait olması ve beyin gelişiminin uygun olması gibi sebeplerden dolayı anaokulumuzda ek dil eğitimine önem verilmekte ve yoğun bir İngilizce programı uygulanmaktadır.

Anaokulunda İngilizce ders programları Türk ve Yabancı uyruklu öğretmenler tarafından yürütülmektedir.

EK DİLDE HEDEFLERİMİZ

Anaokulu İngilizce programımızın temel amacı öğrencilerimize İngilizceyi sevdirmek, başka bir dil ile de iletişim kurabileceklerine dair farkındalık yaratmak, bu dili öğrenmeye karşı merak ve empati oluşturmak ve aktiviteler yoluyla kendilerini rahat hissedecekleri bir ortamda İngilizce ifade becerilerini geliştirmektir.

Öğrencimizin dil öğrenirken keyif alarak yapmasını sağlamak, yaptığı her çalışmanın gerçek yaşamla bağlantısını göstermek ve İngilizceyi "içselleştirerek" gündelik yaşamının doğal bir parçası haline getirebilmesini sağlamaktır.

Aktif öğrenme modelini içeren, sözel iletişimi ve duyduğunu anlamayı artırmayı amaçlayan programımızda öğrencilerimiz dili yaşayarak ve eğlenerek öğrenecek, İngilizceyi duymak ve konuşmaktan keyif alacak ve günlük yaşamlarında olabildiğince çok kullanarak ve maruz bırakılarak bilgilerini pekiştireceklerdir.